Jyväskylän kaupunginosasivusto - Keltinmäki - Mäyrämäki - Mustalampi
 
TIETOJA ALUEESTA

Asukasyhdistykset

Alueella toimii kolme asukasyhdistystä:
Keltinmäen asukasyhdistys ry
Myllyjärven asukkaat ry
Mäyrämäen Asukasyhdistys ry

Asukasyhdistysten yhteystiedot (http://www.jyvaskyla.fi/hakemisto/kulttuuri/sivu.php/alaalue/72 )

Kaavoitus

Jyväskylän kaupungin kaavoitus ja kaupunkisuunnittelun sivustolta löytyy infoa alueen kaavoitusasioista. http://www.jyvaskyla.fi/kaavoitus

Vapaat tontit

Jyväskylän kaupungin teknisen palvelukeskuksen tonttiosaston sivuilta löytyy infoa alueen vapaista tonteista. http://www.jyvaskyla.fi/tekpa/toto

Tietoa Keltinmäestä

Keltinmäki-linkkejä:
Jyväskylän seutu - Keltinmäki
http://www.jyvaskylanseutu.fi/sivu.php/jyvaskyla/jyvaskyla_keltinmaki

Tietoa Mustalammesta

Jyväskylän seutu - Mustalampi
http://www.jyvaskylanseutu.fi/sivu.php/jyvaskyla/jyvaskyla_keltinmaki

Tekninen palvelukeskus - Tonttiosasto - Mustalampi
http://www.jyvaskyla.fi/tekpa/toto/tontit/omamustalampi.htm

Tietoa Myllyjärvestä

Jyväskylän seutu - Myllyjärvi
http://www.jyvaskylanseutu.fi/sivu.php/jyvaskyla/jyvaskyla_keltinmaki

Tietoa Mäyrämäestä

Jyväskylän seutu - Mäyrämäki
http://www.jyvaskylanseutu.fi/sivu.php/jyvaskyla/jyvaskyla_keltinmaki

Mäyrämäen asukasyhdistys ry

Asukasyhdistyksen hallitus 2003
Anneli Mörä-Leino (pj.): Lahokantie 7, 040 768 3494, anneli.mora-leino@luukku.com
Markus Jokela (varapj.): markus.jokela@metso.com
Arja Aroheinä (siht.): arja.aroheina@jkl.fi
Simo Kotilainen (rah. hoit.): simo.kotilainen@jkl.fi
Kati Maajaakkola (tiedottaja): katimaajaakkola@luukku.com
Kirsti Penttinen: kirsti.penttinen.sho@jypoly.fi
Leena Keituri: leena.keituri@1slh.intermin.fi
Mira Tuohiluoma: mira.tuohiluoma@sunpoint.net

Lähde: Mäyrämäen asukasyhdistyksen tiedote 2/2003

 

 

 

 

 
Jyväskylän kaupunginosasivusto - Keltinmäki - Mäyrämäki - Mustalampi